Canon Digital IXUS 75

Canon Digital IXUS 75 dijital kamera : Canon, Digital IXUS serisinin yeni üyesi 7.1 megapiksellik Canon Digital IXUS 75 (SD 750 Digital Elph) dijital fotoğraf makinesini duyurdu. Metalik gövde tasarımıyla dikkat çeken Digital IXUS 75 fotoğraf makinesi 3.0 inç (7.6 cm) büyüklüğündeki PureColor LCD ekranının kaliteli görüntüsüyle dikkat çekiyor. Digital IXUS 75 modelinde izleme modunda etkin olan akıllı kırmızı göz engelleme fonksiyonu bulunuyor. Canon Digital IXUS 75 kamera DIGIC III görüntü işlemcisi sayesinde hızlı tepki veriyor ve yüksek kalitede görüntü sunuyor. DIGIC III görüntü işlemcisi aynı zamanda Face Detection (İnsan yüzü Tanıma) teknolojisi ve noise giderme gibi özelliklere de olanak tanıyor.

Canon Digital IXUS 75Canon IXUS 75 - Face Detection
Canon’un DIGIC III görüntü işlemcisi bulanıklıkları ve pozlama ilgili yetersizlik risklerini ortadan kaldıran geliştirmeler içeriyor. Face Detection (İnsan Yüzü Tanıma) AF/AE/FE özelliği fotoğraflanan kompozisyondaki dokuz adete kadar insan yüzünü tespit ederek netleme ve pozlamanın en iyi seviyede yapılmasını sağlıyor. Face Detection teknolojisi aynı zamanda izleme modunda fotoğraflardaki kırmızı göz etkilerini de ortadan kaldırıyor. Böylece kullanıcılar fotoğraflardaki kırmızı göz etkilerini seri bir şekilde belirleyip düzeltebiliyor. Kameranın Noise Reduction (Noise Giderme) özelliği de ISO 1600 ışık hassasiyet değerlerine kadar ki çekimlerde oluşacak noise etkilerini minimum seviyeye indiriyor.

Canon IXUS 75 kamera - Hazır çekim modları
Canon IXUS 75 dijital fotoğraf makinesinin 17 hazır çekim modu bulunuyor. Portre, iç mekan ve gece çekimleri gibi çeşitli ortamlara göre hazır ayarlar sunan bu modlar sayesinde kullanıcılar fotoğraflarını kolaylıkla ve pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Canon Digital IXUS 75

Canon IXUS 75 dijital kamera - Video kayıt
Canon Digital IXUS 75 dijital kamera fotoğraf çekiminin yanı sıra video görüntü kayıt olanağı da sunuyor. Video görüntüler VGA çözünürlüğünde ve saniyede 30 kare hızda veya QVGA görüntü kalitesinde saniyede 60 kare hız ile kaydedilebiliyor.

Canon Digital IXUS 75 kamera - Özellikler
• 7.1 megapiksel CCD görüntü algılayıcı
• 3x optik zum 35-105mm UA objektif
• DIGIC III görüntü işlemci
• Face Detection AF/AE/FE
• Noise Reduction
• İzleme modunda kırmızı göz etkisi düzeltme
• 3.0 inç PureColorLCD ekran
• ISO 1600 ve Auto ISO Shift
• 17 adet hazır çekim senaryosu
• VGA çözünürlüğünde saniyede 30 kare hızda video kayıt

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !