Canon Powershot S80 dijital fotoğraf makinesi

Canon Powershot S80 dijital fotoğraf makinesi : Canon, S serisi Powershot modellerinin lideri olacak 8.0 megapiksellik ürünü Canon Powershot S80 dijital fotoğraf makinesini tanıttı. Bu modelin zengin özellikleri arasında Canon’un UA objektif teknolojisine sahip olan 28-100mm f/2.8-5.3 (3.6x) geniş açı optik zum objektifi, Canon’un profesyonel SLR fotoğraf makinelerinde bulunan DIGIC II görüntü işlemcisi ve 2.5 inç büyüklüğündeki LCD ekranı sayılabilir. Önceki modeli olan S70’e göre daha küçük bir gövde yapısına sahip bu model son derece zarif tasarlanmış. Canon S80 modelinde dijital kompakt fotoğraf makinelerinde ilk defa rastladığımız, menü ve çekim ayarları ve izleme modunda kullanılan EOS-tipi çoklu kontrol butonu da bulunuyor.

Canon Powershot S80 dijital fotoğraf makinesiCanon Powershot S80
Gerçek zamanlı bir histogram, bağımsız olarak hareket ettirilebilen bir odak noktası ile FlexiZone AF/AE otomatik ve manuel odaklama, 21 adet çekim modu, 1GB dosya büyüklüğüne kadar XGA kalitesinde video görüntü çekimi ve yeni kullanıcı arayüzü cihazın gelişmiş özelliklerinden bazıları. Canon Avrupa Tüketici Görüntü Sistemleri Başkanı Mogens Jensen’in ürünle ilgili sözleri şöyle: “Canon S80 dijital fotoğraf makinesi ciddi anlamda fotoğraf çeken kullanıcılara yönelik bir model. Ürünün futuristik ve kompakt tasarımı, bu ürün alanında Canon’un sınırları zorladığının bir göstergesidir.”

Canon Powershot S80 - Kaliteli gövde ve objektif
Zarif görünümlü Canon S80 performansının artmasıyla beraber, önceki modelden %8 oranında daha ufak şekilde, üstün kalitede, sağlam ve ergonomik bir yapıda tasarlanmış. 28-100mm f/2.8-5.3 (3.6x) optik zum objektifi Canon’un UA (Ultra High Refractive Index Aspherical) teknolojisine sahip. Bu özellik, fotoğraf makinesinin boyutlarını değiştirmeye gerek kalmadan cihaza gerçek anlamda geniş açı çekim yapma yeteneği kazandırıyor. Ürünün odak mesafesi tercihe bağlı olarak satın alınabilecek geniş açı ve telekonvertör objektiflerle 22.4-200mm değerine kadar yükseltilebiliyor.

Canon S80 dijital kamera - 8 megapiksel ve DIGIC II
8.0 megapiksellik görüntü algılayıcısı ile Powershot S80 dijital fotoğraf makinesi A3’ten daha büyük boyutlarda zengin detaylara sahip baskılar alınmasını sağlarken, kullanıcılara esnek bir çalışma imkanı sunuyor. Canon’un gelişmiş görüntü işlemcisi DIGIC II görüntü kalitesini arttırırken aynı zamanda işlemlerin de hızlı gerçekleşmesini sağlıyor. Otomatik odaklama %20 oranında daha hızlı işlem görürken düşük ışık şartlarında odaklama performansı yaklaşık olarak 1 stop kadar geliştirilmiş. DIGIC II işlemcisi sayesinde saniyede 1.8 kare hızında sürekli çekim yapılabilirken, nesneler fotoğraflanan karenin merkezinde olmasa dahi 9 noktaya AiAF otomatik odaklama ile görüntüler son derece hızlı ve doğru bir şekilde odaklanıyor. FlexiZone AF/AE özelliği, çerçevenin odaklama alanı içerisinde herhangi bir nesneye serbest olarak odaklama yapılabilmesine olanak vererek pozlamanın da buna göre dengelenmesini sağlıyor. Ayrıca manuel odaklama yapmak da mümkün. Hi-Speed USB 2.0 bağlantısı verilerin hızlı bir şekilde aktarılmasına yardımcı olan özelliklerden.

Canon Powershot dijital kamera - Üst seviyede kolay kontrol
Cihazın ufak boyutlarda olması kolay kullanım özelliğine engel olmuyor. 2.5 inç geniş LCD ekranı 15 değişik ışık seviyesine göre ayarlanabilirken Quick-Bright butonu ile güneşli havalarda uygun görüntü elde edilmesi kolaylaştırılmış. LCD ekranda görüntü ile ilgili bilgileri gösteren gerçek zamanlı bir histogram kullanıcıya pozlamanın değerleri hakkında anında bilgi veriyor. Seçime bağlı ekran ızgarası kompozisyonun oluşturulmasında ve ufuk çizgisinin düzgünlüğünde yardımcı oluyor. Yeniden tasarlanmış kullanıcı arayüzü ile Canon S80 daha hızlı ve etkili kullanım sağlıyor. Çoklu kontrol butonu menü ayarlarının yanısıra çekim fonksiyonlarında ve çekim sonrası işlemlerinde görüntülerin izlenmesinde işlev görüyor. Genel mod kadranı ise çekim yaparken daha rahat kullanılabilecek bir konuma yerleştirilmiş. Kameranın Shortcut (Kısa yol) fonksiyonu, Print/Share butonuna fotoğraf veya video görüntü ayarlarının atanmasını sağlayarak kullanım kolaylığı ve esneklik sağlıyor. Gelişmiş bir görüntü izleme özelliği olarak Jump butonu ile klasörler arasında dilediğiniz klasöre gidebiliyorsunuz. Klasörlerde otomatik olarak ilk fotoğraf görüntüleniyor. Klasörler kullanıcı tarafından tanımlanabildiği gibi otomatik olarak da örneğin haftaya göre oluşturulabiliyor ve klasörlerdeki görüntü sayısı klasör başına 2000 adete çıkarılmış.

Canon Powershot kamera - Modlar ve My Colors
Canon Powershot S80 dijital fotoğraf makinesi, tamamen manuel ve S serisi modellerdeki diğer yaratıcı çekim odlarının yanısıra 21 adet çekim modu sunuyor. Kullanıcının değişik durumlara göre kolaylıkla çekim yapabilmesi için Snow, Portrait, Underwater, Digital Macro ve diğer bir çok hazır çekim modu cihaza eklenmiş. Custom modu kullanıcının kendi tercihlerine göre çekim modu oluşturmasına olanak veriyor. My Colors fonksiyonu dijital fotoğrafçılıkla ilgili yaratıcılığın sınırlarını genişletiyor. Color Swap ve Custom Colors gibi özel efektler, kullanıcıya çekim aşamasında kendi renk değerleriyle çekim yapabilmeleri ve henüz çekim aşamasında bu değerlere göre oluşan görüntüleri izleme imkanı sunuyor. Önceden bu tür efektler görüntülerin bilgisayar ortamına aktarılması ve ardından özel yazılımlar kullanılması ile gerçekleştirilebilirdi.

Powershot S80 kamera - Video görüntü
Canon Powershot S80 dijital fotoğraf makinesinin video görüntü kayıt özellikleri de geliştirilmiş. Öncelikle DIGIC II işlemcisinin sağladığı işlem hızı sayesinde 1024x768 çözünürlükte 15 kare/saniye hızında XGA çekim yapabilme özelliği bu alanda bir ilk. Video görüntüler 1GB dosya büyüklüğüne kadar kaydedilebiliyor ve PC veya TV ekranında izlenmek üzere ideal kaliteye sahipler. Daha yüksek kalitede VGA 30 veya 15 kare/saniye veya QVGA 30 veya 15 kare/saniye sesli video görüntü çekimleri yapmak da mümkün. Compact Mod seçeneğinde e-mail ile kolaylıkla gönderilebilecek kalitede pratik video çekimleri yapılabiliyor.

Canon dijital fotoğraf makinesi - Aksesuarlar
Canon S80 dijital fotoğraf makinesinin çekim yeteneği değişik aksesuarlarla geliştirilebilmeye de uygun. Canon TC-DC10 Tele-converter 2.0x objektif ve Canon WC-DC10 Wide-converter 0.8x objektif Powershot S80 ile kullanılabilen aksesuarlar arasında. Diğer aksesuarlar:
- Canon LA-DC20 Objektif Adaptörü
- Canon WP-DC1 Sualtı kılıfı, 40 metreye kadar çekim imkanı
- Canon HF-DC1 flaş
- Canon CB-2LWE şarj cihazı
- CBC-NB2 otomobil şarj cihazı
- ACK-DC20 güç bağlantısı

Canon Powershot S80 - Baskı
Canon’un yeni Compact Photo Printer SELPHY CP710 yazıcısı, Canon mürekkep ve kağıtları (KP-108IP) kullanıldığında fotoğraf başına 30 cent gibi bir maliyetle baskı alınabiliyor. SELPHY CP Compact Photo yazıcılar kullanıldığında video görüntüler de baskı alınabiliyor. PictBridge desteği sunan yeni seri PIXMA yazıcılarla bağlantı kurulduğunda gren azaltıcı ve renk parlaklığı gibi ayarların yanısıra yeni olan Face Brightener (yüz aydınlatma) özellikleriyle fotoğraflar üzerinde düzeltmeye yönelik işlemler yapmak da olanaklı. Ayrıca fotoğrafların çekim hızı, diyafram, çekim modu gibi çekim bilgileri de Captured Info fonksiyonuyla baskı alınabiliyor. Print/Share butonu ile bilgisayar bağlantısına gerek kalmadan fotoğraflar basılabiliyor. Bu buton aynı zamanda XP ve Mac OS X işlerim sitemlerinde görüntülerin aktarım işlemini kolaylaştırıyor.

Powershot S80 - Yazılımlar
Kamera MMC/SD bellek kartlarıyla uyumlu ve 32MB Canon SD bellek kartı ile geliyor. S80 dijital fotoğraf makinesi Canon’un standart görüntü izleme ve işlem yapma yazılımları olan ZoomBrowser EX 5.5 (Windows) ve ImageBrowser 5.5 (Macintosh) yanısıra baskı işlemleri için PhotoRecord 2.2, panoramik fotoğraflar oluşturmak için PhotoStitch 3.1 gibi diğer yazılımlarla da geliyor. Ayrıca fotoğraf işleme programı ArcSoft PhotoStudio da yazılım paketinin içerisinde.

Canon Powershot S80 - İnceleme
Canon Powershot S80 dijital fotoğraf makinesinin üretim aşamasındaki bir modeli elimize ulaşır ulaşmaz detaylı incelemesini yayınlayacağız. Bu ürünü satın alan kullanıcılar Canon Image Gateway üyeliği de kazanıyorlar. Bu sistem kullanıcılara fotoğraf ve video görüntülerini yüklemek ve paylaşmak için 100MB online yer sağlıyor. Cihazın desteklediği işletim sistemleri: Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) ve Mac OS X v10.2-v10.3. Cihaz ayrıca XP veya Mac OS X işletim sistemleriyle sürücü gereksinimi olmadan veri aktarım işlemini gerçekleştiriyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !